ساک دستی برگ سبز

منو

ساخت ساک دستی کاغذی

ساخت ساک دستی کاغذی

ساخت ساک دستی کاغذی در تیراژ بالا به ۴ مرحله تقسیم می شود. ۱- قبل از چاپ، ۲- چاپ، ۳- بعد از چاپ، ۴- چسب زنی

مرحله قبل از چاپ در ساخت ساک دستی کاغذی

این مرحله بیشتر به آنالیز ها و تحلیل های نیاز مشتری و بعد از آن طراحی با توجه به این نیازها مربوط می شود. در ابتدا با نظر مشتری سایز ساک دستی کاغذی مشخص و پس از آن نوع کاغذ (گلاسه، پشت طوسی،  کرافت و ….) گرماژ کاغذ(۸۰، ۱۰۰، ۱۳۵، ۲۰۰، ۲۵۰، و….) و نوع روکش (سلفون مات، سلفون براق، UV و …) مشخص میشود. بعد از مشخص شدن موارد ذکر شده با توجه به بررسی نیازها و کاربرد ساک دستی و پیامی که این محصول باید منتقل کند طراحی محصول انجام می شود تا مشخص شود محصول نهایی باید به چه شکلی باشد.

مرحله چاپ

در مرحله چاپ در فرایند ساخت ساک دستی کاغذی طرحی که در بخش اول طراحی شده است با استفاده از نرم افزار های موجود در قالب سایز دستگاه های چاپ افست چیده می شود. پس از آن از فایل آماده شده در لیتوگرافی زینک تهیه می شود. زینک به دستگاه چاپ افست بسته می شود و چاپ شروع می شود. دستگاه های چاپ افست امکان چاپ با کیفیت ۲۵۰۰dpi را دارا هستند که این کیفیت بسیار بالا و امکان چاپ تمامی موارد (مانند عکس و …) در واقع نقطه قوت ساک دستی کاغذی در مقایسه با دیگر انواع ساک دستی تبلیغاتی مانند انواع برزنتی و پارچه ای است.

مرحله بعد از چاپ

مرحله بعد از چاپ در ساخت ساک دستی کاغذی شامل مراحلی است که در بالا نیز مختصرا به آن ها اشاره شد. پس از چاپ با توجه به خواست مشتری ساک دستی کاغذی می تواند انواع روکش ها را داشته باشد. سلفون روکشی پلاستیکی است که مقاومت محصول را در برابر آب، پارگی و … بالا می برد و انواع مختلفی دارد مانند سلفون مات، براق، مخملی و … . یکی دیگر از انواع دیگر روکش ها UV  موضعی است که باعث می شود بخشی از طرح براق دیده شود و جلوه ی زیبا و خاصی به طرح می دهد. UV نیز مانند سلفون به عنوان روکش کلی استفاده می شود ولی استفاده بیشتر و محبوب تر آن به صورت موضعی در بخشی از طرح جهت زیبایی بیشتر است. از مراحل بسیار مهم بعد از چاپ قالب زدن ساک دستی کاغذی است.

مرحله ی ساخت

قسمت آخر از فرایند ساخت ساک دستی کاغذی مرحله ی ساخت است. در این مرحله ساک دستی باز، از قسمت های قالب خورده تا می شود و به طرف دیگر ساک دستی می چسبد. در واقع در این مرحله است که محصول از یک ورق بزرگ چاپ شده به محصول نهایی که همان ساک دستی کاغذی است تبدیل می شود.

دیدگاه ها